Pondělí 19. dubna. Svátek má Rostislav.

Tesla a Toyota jednají o výrobě dostupných SUV elektromobilů

31.03.2021 | 15:55 0 Komentářů

Tesla by mohla na základě potenciálního partnerství s Toyotou vyrábět vlastní dostupné vozy v Japonsku. Obě automobilky již v roce 2012 partnerství uzavřely a výkonní ředitelé mezi sebou nadále udržují pozitivní vztah.

O případné dohodě podle amerických médií diskutuje americká a japonská automobilka již od minulého roku, kdy majitel Tesly Elon Musk sliboval, že jeho firma uvede do roku 2023 na trh elektromobil do 25 tis. USD. Dle serveru Fox Business by v rámci dohody americké a japonské automobilky mohlo vzejít malé elektřinou poháněné SUV, které by vyšlo koncového zákazníka na přibližně 40 tis. USD.

Tesla by na základě uzavřené dohody prodávala své automobily vyrobené v továrně Toyoty, čímž by mohla dosáhnout nižší nákladovosti produkce, a tím i lepších cen hotových elektromobilů. Díky partnerství by mohla Tesla zvýšit svůj tržní podíl na japonském trhu, zatímco Toyotě by partnerství prospělo v ohledu přístupu k technologiím Tesly, a tím i ušetřených zdrojů vynaložených na vlastní inovace.

Akcie Tesly (NASDAQ: TSLA) od otevření trhu rostou o 2,75 % na 653,09 USD.

Zdroj: E15, Fox Business

Martin Singer
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Martin Singer
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.