Neděle 18. dubna. Svátek má Valérie.

Telefónica CR: ČTÚ zveřejní finální podmínky aukce v polovině srpna; Slovensko bude rovněž dražit kmitočty

30.07.2013 | 09:05 0 Komentářů

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) včera v tiskové zprávě uvedl, že zveřejní finální podmínky pro aukci nových kmitočtů v polovině srpna. Jen připomínáme, že dřívější načasování bylo do konce července s tím, že uvedený termín byl představen jako ideální případ. Tím se zřejmě posune o půl měsíce i finální datum, do kdy se budou přihlašovat zájemci (nově polovina září). ČTÚ čeká ještě na vyjádření ÚOHS a komentář EK.

Relativně pro TEF pozitivní informaci o oddálení (i když malé) aukce však záhy zkomplikoval šéf ČTÚ, který na tiskové konferenci naznačil, že by mohl existovat zájem i některého dalšího hráče (bez specifikace). Očekáváme, že spekulace o potenciálním vstupu dalšího zájemce by mohl trh vnímat nepříznivě. Musíme podotknout, že šanci na dalšího potenciálního hráče vnímáme jako relativně nízkou. Prozatím celkově vnímáme uvedené zprávy neutrálně.

Proces digitalizace televizního vysílání uvolnil kmitočty pro telekomunikační společnosti v EU a Slovensko není výjimkou. Tamní regulátor telekomunikačního trhu uvedl, že by podmínky pro aukci měl zveřejnit během několika dní. Jen připomínáme, že Slovensko již má tři hráče včetně TEF CR. Ta je na Slovensku velmi aktivní. Potenciál další konkurence může samozřejmě být nepříznivým faktorem, ale na druhou stranu nové frekvence i pro stávající hráče mohou pomoci TEF CR dále zkvalitnit poskytované služby. Situaci budeme samozřejmě sledovat, ale aktuálně ji vnímáme neutrálně.

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.