Středa 16. června. Svátek má Zbyněk.

Technologičtí titáni táhnou zámořské indexy vzhůru, Nasdaq na nových maximech

12.07.2018 | 19:55 0 Komentářů

Obavy investorů z uvalení dalších cel na čínské zboží importované do USA, kterým (znovu) včera pohrozil americký prezident Donald Trump, měly jepičí život.

Akciové indexy se po včerejší korekční přestávce opět vydaly k růstu v čele s technologiemi, když referenční index Nasdaq znovu pokořil historické maximum. Tentokrát na hodnotu 7817,5 bodu. Tomu mohutně dopomáhá tažení těžkých vah „klubu FAANG“. Nové rekordy z nich registruje Facebook (FB +2%), Amazon (AMZN +2,2%), který se přiblížil psychologické metě 1800 USD po sérii zvýšení cílových cen nad hranici 2000 USD v předchozích dnech. Google (GOOGL +2,2%) pak testuje hladinu 1200 USD. Nadcházející výsledková sezóna bude pomyslným „lakmusovým papírkem“ oprávněnosti těchto valuací. Investoři by tak měli v týdnu, počínaje pondělím, 23. 7., být ostražití. S rostoucími valuacemi roste i prostor pro zklamání.

V rámci S&P500, zpevňující bezmála přes 0,7%, dnes logicky „outperformují“ informační technologie (+1,5%). Daří se ale i průmyslovým společnostem a sektoru zdravotnictví (+1%). Defenzivy naopak přešlapují na místě. Stejně tak sektor základních materiálů.

Ze zajímavých pohybů dnes vypíchněme 18% růst softwarové společnosti CA Technologies (CA) v návaznosti na oznámené převzetí ze strany giganta Broadcom (AVGO) s cca 20% prémií oproti včerejší zavírací ceně.  Akvizici ale nelibě nesou akcionáři Broadcomu. Titul propadá o 15% na pozadí obav ze vstupu Broadcomu do nových vod. Negativní sentiment umocnil i odchod pravé ruky CEO v oblasti fúzí a akvizic, K. Haa, indikující odchýlení se od předchozí akviziční strategie „požírat“ konkurenty v polovodičovém sektoru. Citelné ztráty dnes vykazuje i známý prodejce dámského spodního prádla L Brands (LB), který reportoval slabší než očekávané červnové prodeje značek Victoria’s Secret a Pink. Naopak značka Aerie od konkurenta American Eagle (AEO) zaznamenává trvalý vzestup.

Index S&P 500 +0,73 % na 2794,28 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Informační technologie +1,6 % Nezbytná spotřeba -0,3 %
Průmysl +1 % Utility -0,2 %
Zdravotní péče +1 % Energie +0 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
CA (CA) +18 % Broadcom (AVGO) -15 %
Autodesk (ADSK) +3,9 % L Brands (LB) -11 %
Red Hat (RHT) +3,4 % Synchrony Financial (SYF) -4,5 %
Align Technology (ALGN) +3,4 % Campbell Soup (CPB) -2,5 %
Twitter (TWTR) +3,0 % Perrigo (PRGO) -2,2 %

David Lamač, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.