Pondělí 01. března. Svátek má Bedřich.

Technika pro dnešní den: Zlato, GBP/AUD, GBP/USD, NZD/JPY

10.06.2014 | 13:20 0 Komentářů

Zlato po silném výprodeji konsoliduje ve formaci trojúhelníku, jejíž opuštění by mohlo znamenat dosažení nejbližší úrovně supportu/rezistence, a to podle toho, kterou stranu trojúhelníku cena prolomí.

Měnový pár GBP/AUD na denním grafu prolomil rostoucí obdélník, což by mohlo signalizovat negativní výhled pro GBP vůči AUD. Průraz by měl potvrdit uzavřením pod obdélníkem na denním grafu

Britská libra se již přes 4 týdny pohybuje v dolu mířícím trendovém kanálu, o jehož opuštění nerozhodly ani dnešní data ze sektoru výroby, jež byla v souladu s očekáváními. Pohyby na libře jsou v posledních týdnech spíše výsledkem vývoje USD nežli samotné britské libry. Nikomu se na jedné straně nechce nakupovat tuto měnu blízko jejich lokálních maxim, na druhé straně makroekonomická data, ačkoliv nebyla zklamáním, nejsou tak dech beroucí, aby investory přesvědčila, že i blízko úrovně 1,70 vůči USD je výhodné tuto měnu nakupovat. Zítra budou publikována ještě důležitější fundamentální data než dnes, a to z trhu práce. V případě pozitivního překvapení bychom se mohli dočkat opuštění kanálu nicméně, budou-li data horší než očekávání, tak libra podle všeho opět otestuje dolní hranu kanálu.  

Měnový pár NZD/USD opustil klesající kanál a nyní bojuje se 100denním průměrem a první úrovni rezistence 0,8520. Popere-li se NZD s těmito překážkami, pak podle všeho otestuje i další rezistenci na úrovni 0,86, k čemuž mu může dopomoci tamní centrální banka, jež zasedá zítra v noci a očekává se od zvýšení sazeb o 0,25 procenta na hodnotu 3,25 procenta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.