Čtvrtek 25. února. Svátek má Liliana.

Technika pro dnešní den: FOIL, FGOLD, USD/CAD

24.06.2014 | 11:55 0 Komentářů

Americká ropa WTI se podruhé vrací k úrovni 105 USD za barel, která podle všeho momentálně slouží jako silná hladina rezistence. V případě, že tato úroveň podpory opět úspěšně zafunguje, tak se nám zase jednou otevře cesta směrem nahoru minimálně k předchozím vrcholům, a to na ceně 107,50, případně i výše. Kdybychom hladinu rezistence prorazili směrem dolů, tak by se potvrdila reverzní formace dvojitého vrcholu. Tu by ale mohla zastavit rostoucí trendová linie (oranžová barva). Z fundamentálního hlediska, tedy z důvodu přetrvávajícímu napětí v Iráku, bychom raději čekali na potvrzení rezistence a preferovali nákupní pozice.

Zlato po prudkém růstu z předchozího čtvrtku pár dní konsolidovalo v trojúhelníčkové formaci, kterou prorazilo dnes směrem nahoru, což indikuje další posílení tohoto kovu. Z pohledu technické analýzy se doporučuje čekat na návrat ke konsolidující formaci a její opětovné testování. Nicméně tento reverzní pohyb není zaručen. Výhledově by zlato mohlo otestovat až úroveň 1 350 USD, bude-li napětí v Iráku pokračovat.

Kanadský dolar (USD/CAD) momentálně těží z posilující ceny ropy a slábnoucího amerického dolaru. V pátek ho nakopla výborná data maloobchodních prodejů a vyšší inflace (index CPI), díky nimž se vymanil z dlouhodobě konsolidujícího pásma mezi 100 a 200denním průměrem. Momentálně prorazil jak hladinu rezistence (modře), tak i klesající trojúhelník a z technického hlediska má vůči USD podle všeho namířeno k dalšímu posílení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.