Neděle 28. února. Svátek má Lumír.

Technika pro dnešní den: EUR/USD, NZD/USD, stříbro, EUR/AUD

06.06.2014 | 12:30 0 Komentářů

Měnový pár EUR/USD prorazil konsolidační trojúhelník směrem nahoru. Ačkoliv snížení úrokových sazeb poslalo EUR/USD až k úrovni 1,3054, uzavřít mimo trojúhelník se měnovému páru podařilo až směrem nahoru. Dnes bude mít zásadní vliv NFP report z USA v 14:30, který může opět způsobit zvýšenou volatilitu na trhu, a proto se preferuje opatrnost. Nicméně překonání trojúhelníku směrem nahoru preferuje pohyb posílení eura.

Měnový pár NZD/USD odolal úrovni rezistence 0,8414 a 200denním průměru. Včera se mu díky oslabení USD podařilo vymanit z klesajícího kanálu. Tento průraz by mohl NZD pomoci směrem nahoru alespoň k úrovni 0,86 případně i výše. Oscilátor má podle všeho nastartováno nahoru a ve hře je i zasedání RBNZ příští středu večer, od níž se očekává zvýšení úrokových sazeb o 25 bodů na 3,25 procenta.

Stříbro v průběhu předchozích dní testovalo velmi důležitou rezistenční úroveň 19,00 USD, pod níž dokonce několikrát úspěšně uzavřelo. Nicméně včerejší zasedání ECB vrátilo stříbro opět do hry nad hodnotu 19,00. Na oscilátoru MACD se vytváří býčí divergence, která by mu mohla dopomoci dosáhnout úrovně nejbližší rezistence 19,50.


Měnový pár EUR/AUD pokračuje po včerejším zasedání ECB v klesajícím trendu. Na 4 hodinovém grafu se mu podařilo opustit klesající trojúhelník směrem dolů. V poklesu mu nyní nic nebrání a mohl by zaútočit na celé číslo 1,45.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.