Sobota 27. února. Svátek má Alexandr.

Technika pro dnešní den: EUR/AUD, EUR/CHF, USD/JPY, NZD/USD a aukce mléka

17.06.2014 | 12:00 0 Komentářů

Měnový pár EUR/AUD se po delším výprodeji odhodlal pro korekci. Důvodem je hlavně noční oslabení AUD po zveřejnění zápisu ze zasedání RBA. Banka naznačila ponechání úrokové sazby na aktuální úrovni po delší dobu a naznačila možnost podprůměrného ekonomického růstu. Bude-li se EUR/AUD nadále držet v klesajícím trendu pod fialovou trendovou linii, tak výprodej by mohl opět započíst po dosažení úrovně rezistence 1,46. V prospěch AUD vůči EUR totiž stále mluví tzv. „carry trade“ obchod.

Měnový pár EUR/CHF dokončil býčí harmonickou formaci, která předznamenává růst EUR alespoň k Fibonacciho hladině 38,2. Pro tento měnový pár bude důležité čtvrteční zasedání švýcarské centrální banky (SNB) a potenciální intervence vůči CHF alespoň ve slovní formě.

Měnový pár USD/JPY dokončuje býčí harmonickou formaci, která by ho mohla zavést k hodnotě 101, 26, po níž by podle všeho mohl následovat růst. Měnový pár je momentálně pod silnými rezistencemi 100 a 200denním průměrem.

V noci z úterý na středu se bude konat aukce mléka, což je důležitá událost pro NZD. V průběhu posledních 5 aukcí, tedy od 1. dubna do 3. června, podlehl NZD v důsledku těchto událostí výprodeji. Cena mléka totiž vždy v aukci spadla, což pro NZD není pozitivní. Nicméně pokud aukce dopadne dobře a poptávka po mléku vzroste, čímž cena mléka posílí pak NZD , jež nabízí nejvyšší úrokovou sazbou z rozvinutých zemí, může dosáhnout předchozích maxim a přiblížit se horní hraně kanálu.

Vývoj ceny mléka v průběhu posledních aukcí

Zdroj: www.globaldairytrade.info/en/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.