Neděle 28. února. Svátek má Lumír.

Technika na dnešní den

03.06.2014 | 14:20 0 Komentářů

Support na úrovni 1,3585 drží EUR/USD pevně v rukou. Nedokázaly ho překonat ani nižší hodnoty inflace, která klesla v květnu na 0,5 procenta. Proražení této úrovně bude tedy klíčové pro možnost dalšího oslabení EUR/USD. Z pohledu technické analýzy se na 4hodinovém grafu vytváří klesající trojúhelník, v němž pár před zasedáním ECB konsoliduje. V tomto případě je lepší si počkat na jeho proražení, které by naznačilo další směr pohybu. Pozor na býčí divergenci.

Zlato postupně vytváří harmonickou formaci, která predikuje jeho oslabení k hodnotě 1225 USD za unci, od níž by se mohlo odrazit zpátky k Fibonacciho hladině 38,2 tedy k hodnotě 1290 USD.

Měnový pár USD/CHF dnes opět překonal nahoru mířící trendovou linii (stejně jako včera) a i dnes směřuje testovat support na úrovni 0,89319, který včera nezdolal. Doufejme, že dnes mu v karty zahraje dlouhodobě se formující medvědí divergence.

Nasdaq na rozdíl od svých protějšků Dow Jonse a SP 500 není schopen dosahovat nová historická maxima, která již několik dnů neúspěšně testuje. Oscilátory jsou v překoupené oblasti a indikují medvědí divergenci. Z pohledu techniky by si index zasloužil korekci alespoň k první Fibonacciho úrovni 23,6.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.