Neděle 19. září. Svátek má Zita.

Technická analýza na svátky: USD/CHF, AUD/USD, EUR/USD, AUD/NZD

19.12.2014 | 13:50 0 Komentářů

Měnový pár USD/CHF testuje předchozí maxima na úrovni 0,98167. Až jejích silné proražení otevře měnovému páru cestu k dalšímu růstu. Předtím by však mohla přijít menší korekce, kterou naznačuje i medvědi divergence na oscilátoru.

AUD/USD se obchoduje pod klesající trendovou linií (fialově) a rezistencí 0,8200, přičemž rozsah pohybu se zmenšuje uvnitř trojúhelníkové formace. Ideální je počkat si na opuštění trojúhelníku. Směr proražení geometrického útvaru pak naznačí další pohyb měnového páru.

EUR/USD testuje předchozí minima na úrovni 1,22460. Lze předpokládat, že tato hodnota poslouží euru jako silný „support“ (podpora).  Avšak v případě, že by někteří obchodníci využili menší likviditu trhu v průběhu vánočních svátků a oslabili euro pod tuto hodnotu, nejbližší zastávka je pak na úrovni 1,2150.

AUD/NZD se obchoduje poblíž historických minim. Proto, aby se mu definitivně otevřela cesta na jih, musí překonat hodnotu 1,0426, což jsou minima z prosince 2005. Pak může cílit i k  paritě.  Pro identifikování směru pohybu může posloužit i vývoj měnového páru AUD/USD a směr proražení trojúhelníkové formace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.