Úterý 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

T. Holub z ČNB očekává nadále slabou korunu

28.05.2019 | 11:07 0 Komentářů

Člen bankovní rady ČNB T. Holub neočekává, že by se koruna v blízké budoucnosti měla navrátit na posilující trajektorii, což podle něho může být jeden z argumentů pro růst sazeb v tomto roce. Příští pohyb sazeb však podle Holuba může přijít oběma směry. Na nejbližším zasedání žádnou změnu měnové politiky neočekává.

Zdroj: Hospodářské noviny

Člen bankovní rady a bývalý dlouholetý ředitel sekce měnové Tomáš Holub očekává, že česká koruna se v blízké budoucnosti na posilující trajektorii nevrátí. Podle Holuba lze očekávat, že „koruna bude nadále slabá“, což by mohl být podle člena bankovní rady jeden z argumentů pro další zvýšení úrokových sazeb ze strany České národní banky (ČNB). Zároveň však dodává, že výhled měnové politiky pro blízkou budoucnost je v současné chvíli neutrální. „Pravděpodobnost dalších změn úrokových sazeb na nejbližším zasedání je dost malá,“ řekl bývalý ředitel měnové sekce včera na konferenci ČNB Research Open Day. Holub navíc přidal, že jako další pohyb úrokových sazeb si dokáže představit oba dva směry, a to v závislosti na nastalém vývoji.

Kurzu koruna vůči euru se dnes obchoduje na 25,84 EUR/CZK. ČNB v nové prognóze projektuje kurz ve druhém kvartále kolem úrovně 25,5 EUR/CZK. Na přelomu roku prognóza dokonce predikuje výraznější posílení až k 24,8 EUR/CZK. Podrobnější výstup prognózy kurzu ČNB je v příloze.

Prognóza EUR/CZK od ČNB; Zdroj: ČNB

 

 

Zdroj: Hospodářské noviny; ČNB

František Mašek, Fio banka, a.s.

František Mašek, Fio banka, a.s.

http://www.fio.cz/docs/zpravodajstvi/1-komentare/cz/223687_Prognoza_EURCZK_CNB.pdf

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.