Čtvrtek 22. dubna. Svátek má Evžénie.

Synlab plánuje veřejnou nabídku akcií na frankfurtské burze

08.04.2021 | 12:22 0 Komentářů

Zdravotnická skupina Synlab, největší poskytovatel laboratorních služeb, plánuje veřejnou nabídku akcií, čímž nabízí investorům možnost podílet se na zvýšené potřebě po zdravotních službách v průběhu zdravotní pandemie.

Společnost vlastněná skupinou Cinven se sídlem v německém Mnichově plánuje prostřednictvím emisí nových akcií vybrat 400 mil. EUR, přičemž stávající akcionáři Cinven, Novo Holdings a Ontario Teacher’s Pension Plan Board budou na trhu prodávat i své stávající akcie.

Finanční ředitel Sami Badarani sdělil, že z celkových výnosů 2,6 mld. EUR z minulého roku vzešlo 600 mil. EUR ze samotného testování, jehož potřeba dle odhadů společnosti v tomto roce při rušení lockdownů a uvolňování opatření vzroste. Badarani dále uvedl, že testování proti Covid-19 zůstane dlouhodobou záležitostí minimálně v příštích čtyřech letech.

Zdravotnická skupina by měla prostřednictvím uvedení na burzu, které se má dle plánu uskutečnit ve druhém čtvrtletí, dosáhnout ocenění 6 mld. EUR se započtením dluhů. Synlab odmítnul sdělit jakou relativní část podniku by emisí nových akcií prodal.

Zdroj: The Financial Times

Martin Singer
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.