Sobota 19. června. Svátek má Leoš.

Svítá se investiční divizi Deutsche Bank na lepší časy?

10.12.2019 | 13:36 0 Komentářů

CEO Deutsche Bank očekává průměrný 2% růst investiční divize během následujících tří let.

Generální ředitel Deutsche Bank Christian Sewing zvýšil střednědobý cíl výnosů divize investičního bankovnictví a nyní míří v průměru na dvouprocentní růst během následujících tří let.

Sewing původně v červenci varoval, že výnosy investičního bankovnictví budou v letech 2018 až 2022 téměř bezezměn a uvedl, že během té doby bude důležitější činnost pro drobné klienty (retail banking) a správa aktiv.

Deutsche Bank informace zveřejnila během dnešního dne na svých webových stránkách. Sewing se dostává pod silný tlak a musí přesvědčit investory, že je schopný delegovat největší strategickou restrukturalizaci v Německé bankovní historii, která byla oznámena v červenci a zahrnuje zrušení 18 tisíc pracovních míst.

Akcie Deutsche Bank od oznámení restrukturalizace oslabily o 9 %.

Výnosy největší samostatné divize (privátní banky) DBK odhaduje bez větších změn oproti původnímu cíli růstu ve výši 2 %. CEO zároveň snížil cíl retail bankingu o více než dvanáct procent do roku 2020 na 10 % až 11 %. V Asset Managementu (správě aktiv, fondů) by banka ráda viděla výnosy meziročně vyšší o 1 %.

Čerstvý optimismus investiční banky jde naproti jejímu letošnímu slabému výkonu a negativním predikcím. Během prvních devíti měsíců výnos banky poklesl o 11 % zatímco náklady poklesly pouze o 4 %. Analytici v průměru očekávají pokles výnosů mezi lety 2018 a 2022 ve výši 16 %.

Nejmenovaný seniorní bankéř uvedl, že investiční divize si od října vedla velmi slibně a dodal, že zbývající škrty v divizi se týkaly pouze spíš infrastrukturních nákladů než investičních bankéřů, takže to neohrozí schopnost banky generovat výnosy.

Akcie Deutsche Bank (DBK) během dnešní seance oslabují o 1,25 %.

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.