Středa 23. června. Svátek má Zdeňka.

Svítá se investiční divizi Deutsche Bank na lepší časy?

10.12.2019 | 14:05 0 Komentářů

Generální ředitel Christian Sewing uvedl, že bance se v posledním kvartálu velmi dařilo a nově prognózuje lepší než původně očekávané výsledky do roku 2022.

Akcionáři Deutsche bank můžou očekávat dividendu v roce 2022, uvedl její CEO.

Christian Sewing, který stojí v čele banky od dubna uvedl, že banka během posledních měsíců ušla dlouhou cest držela se svých cílů. Sewing v červenci oznámil masivní restrukturalizační plán v rámci kterého banka navrátí 5,5 mld. euro svým akcionářům v roce 2022, propustí 18 tisíc svých zaměstnanců, zároveň sníží náklady o 6 miliard euro a udrží poměr vlastního kapitálu ve výši 12,5 %. Generální ředitel se v poslední době dostává pod silný tlak a musí přesvědčit investory, že je schopný delegovat historicky největší bankovní restrukturalizaci v Německu.

„Náš poměr vlastního kapitálu a celkových aktiv byl na konci třetího čtvrtletí lepší, než náš interní plán předpokládá. Domnívám se, že to bylo překvapením i pro trh a co předpokládám pro čtvrté čtvrtletí je, že budeme opět nad třinácti procenty, což nám dává dobré předpoklady do startu v novém roce,“ uvedl Sewing.

„Zároveň bychom rádi navrátili kapitál našim akcionářům v roce 2022, což je pro nás velmi důležité,“ dodal.

Německá banka Deutsche Bank se potácí v problémech od propuknutí světové finanční krize. Byla silně zasažena silnou konkurencí, slábnoucím podílem na trhu v investičním a komerčním bankovnictvím a změnami managmentu. Její akcie poklesly o 82 % z ceny před deseti lety.

„Během posledních pěti měsíců jsme dosáhli všech našich cílů a některé jsme dokonce přesáhly. Banka dokázala, že plán, který jsme ukázali s předstihem již červenci opravdu funguje. Jsme si dost sebejistí v dosažení našich klíčových cílů. Samozřejmě že tam jsou výzvy v podobě podoby úrokových sazeb ale v uplynulé době jsme jednali aktivně, a proto jsme teď dosáhli takových výsledků.

Deutsche Bank reportovala čistou ztrátu ve výši 832 mil. euro za třetí čtvrtletí tohoto fiskálního roku. Není žádným překvapením, že výsledky dosáhly ztráty vzhledem k probíhající restrukturalizaci.

Banka se chystá snížit roční náklady o přibližně 100 milionů euro kombinací domácího retail bankovnictví.

Sewing v rozhovoru uvedl ž e restrukturalizační plány probíhají výborně.

Akcie Deutsche Bank (DBK) oslabují o 1,25 %.

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.