Pátek 25. září. Svátek má Zlata.

Suncor chce koupit Canadian Oil Sands

05.10.2015 | 15:12 0 Komentářů

K zajímavé akvizici se schyluje mezi dvěma kanadskými společnostmi, které se zabývají těžbou ropy z ropných písků. Suncor Energy nabízí za společnost Canadian Oil Sands 3,3 mld. USD. (4,3 mld. CAD).

Největší kanadský ropný těžař nabízí 0,25 akcie za jednu akcii společnosti Canadian Oil Sands, což představuje 43% prémii oproti páteční zavírací ceně (akcie společnosti Canadian Oil Sands se obchodují na burze v Torontu).

Pokud by se akvizici podařilo dotáhnout do zdárného konce, Suncor by rozšířil svoji sféru působnosti na poli těžby ropy z písků, protože Canadian Oil Sands vlastní mimo jiné 37% podíl v těžařském konsorciu Syncrude. Suncor by tak pokračoval v započatém trendu a navázal na nedávné navýšení podílu ve Fort Hills, kde se také těží z ropných písků. Podíl společnosti na tomto projektu se přehoupl nad 50 % poté, co Suncor koupil 10% podíl od společnosti Total za 310 mil. kanadských dolarů.

Akcie společnosti Suncor Energy (SU) oslabují v dnešním pre-marketu o 1,7 % na 26,9 USD. Tržní kapitalizace společnosti přesahuje 38 mld. USD.

Zdroj: The Wall Street Journal

Tomáš Spousta
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.