Pondělí 23. listopadu. Svátek má Klement.

Strach z hurikánu Gustav v USA sílí

01.01.1970 | 01:00 0 Komentářů

V růstu pokračoval v rámci včerejší obchodní seance na burze New York Mercantile Exchange nejaktivnější říjnový futures kontrakt na americkou lehkou ropu. Hlavním důvodem je k jihovýchodnímu pobřeží Spojených států postupující tropická bouře Gustav, jež hrozí přechodem na sílu hurikánu a především zasažením ropných platforem v Mexickém zálivu, které jsou zdrojem 20 % celkové americké produkce černého zlata. Druhým důvodem je pak oslabující hodnota amerického dolaru, což zvyšuje poptávku po energiích jako formách protiinflačních zabezpečení.

Futures na americkou lehkou ropu s říjnovým termínem dodání posílil v rámci včerejší obchodní seance na burze New York Mercantile Exchange o 1,88 dolaru na uzavírací cenu 118,15 dolarů za barel.

Na základě spekulací, podle nichž by případný úder hurikánu Gustav měl přinejmenším stejný drtivý účinek jako kdysi hurikán Katrina, pokračuje zmíněný futures v posilování také v rámci dnešní seance, konkrétně o 1,38 dolaru na cenu kolem 119,5 dolarů za barel.

Zdroj: Colosseum

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.