Sobota 19. září. Svátek má Zita.

Stimulační monetární doping žene Wall Street vzhůru, Dow Jones +8%

24.03.2020 | 19:45 0 Komentářů

Americké akciové indexy po pondělním zaváhání masivně zpevňují v návaznosti na včerejší oznámení Fedu o bezprecedentním programu nákupu aktiv v neomezené šíři co do objemu a ve výrazně širším pojetí co do struktury dluhových nástrojů. Vedle toho trhy optimisticky vzhlížejí k dosažení shody ohledně stimulačního vládního balíčku v Kongresu. Dle předsedkyně Sněmovny reprezentantů Spojených států Nancy Pelosi je schválení balíčku velmi blízko.

Nejvíce zpevňuje tradiční index Dow Jones se ziskem 8%, naopak technologie dnes zaostávají se ziskem necelých 6%. V rámci indexu S&P500 posilují všechny sektory a propadlíci předchozích dnů (resp. týdnů) dnes stojí v čele růstového pelotonu, patrně pak při zavírání krátkých pozic. Energetický sektor posiluje o více než 11%, téměř dvojcifernému růstu se těší i banky, sektor základních materiálů a průmyslové společnosti. Nejslabší výkonnost naopak podávají komunikační služby a producenti statků každodenní spotřeby (+4%).

S&P 24Mar2020

zdroj: Bloomberg

Na individuální úrovni si více než 30% zisky připisují L Brands (LB +34%), MGM Resorts (MGM +32%) a American Airlines (AAL +30%), nejvíce naopak propadají akcie výrobce léčiv Mylan (MYL -5%).

Živo je i na komoditním trhu – na pozadí monetárního mega stimulu skokově posiluje zlato (+6%) na 1663,6 USD/oz. a rychle se tak přiblížilo předchozím maximům, stříbru se daří ještě lépe se ziskem bezmála 8% na 14,3 USD/oz. U energií si solidně vede plyn (+4,1%) při posunu na 1,74 USD/mmbtu, ropa se pak přibližuje hladině 24 USD/b. při mezidenním zisku 2,3%.

David Lamač, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.