Úterý 03. srpna. Svátek má Miluše.

Steve Jobs rezignuje na pozici CEO Applu

25.08.2011 | 11:31 0 Komentářů

Steve Jobs, ikona společnosti Apple, včera rezignoval na svou pozici CEO ve společnosti Apple. Nadále bude předsedou společnosti, v jeho bývalé pozici jej nahradí Tim Cook.

Steve Jobs bojuje s vzácnou formou rakoviny a již 17. odešel na zdravotní dovolenou, na veřejnosti se objevil například na prezentaci nového iPadu počátkem března. V reakci na včerejší oznámení jeho odchodu z pozice se akcie Applu propadly v poobchodní fázi v jednu chvíli až o 7 %.
O schopnostech Tima Cooka vést každodenní záležitosti firmy nikdo nepochybuje. Díky němu například společnost drží krok s raketově rostoucí poptávkou po iPodech, iPhonech a i Padech a většina z nich je k novému majiteli doručena do 48 hodin od jejich výroby. Stejně jako Steve Jobs je i on perfekcionista, investoři se však obávají, zda dokáže udržet rychlost inovací na současné úrovni. Podle Deutsche Bank hrozí společnosti střednědobé riziko v horizontu 3 až 5 let, pokud by Jobs byl ze zdravotních důvodů nucen opustit společnost úplně.
Steve Jobs zůstane členem představenstva společnosti Walt Disney.

Akcie společnosti na různých světových burzách oslabují, předpokládá se vstup do obchodování na 358,01 USD, což je pokles o 3,79 % oproti včerejšímu openu.

Zdroj: Bloomberg, Reuters

Pavel Šlechta
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.