Úterý 21. září. Svátek má Matouš.

Start do nového roku v zámoří v negativním duchu, S&P500 koketuje s hladinou 2000b, ropa v nemilosti

06.01.2015 | 21:50 0 Komentářů

Přestože americké trhy dokázaly umazat část svých tučných ztrát během seance, registrují pátým dnem v řadě (S&P500) ztráty a zmiňovaný širší index S&P500 kumulovaně z historického maxima ztratil již 4%, přičemž dnes krátce otestoval psychologickou hranici 2000b. Před nadcházející výsledkovou sezónou a při absenci významných makro zpráv tak investoři upínají pozornost na pokračující volatilitu jak v energetickém sektoru při pokračujícím pádu ceny ropy (aktuálně americká WTI na úrovni 48 USD/barel, tj. mezidenní ztráta 4%), tak i na trzích s drahými kovy (rally na stříbru / zlatu) či měnami, když americký dolar dále přitahuje investory (aktuálně EUR/USD na hranici 1,19). Turbulence na jiných třídách aktiv se přetavují i ve větší opatrnost a výběr zisků na akciových trzích, zvlášť po růstu k novým maximům v loňském roce.

V závěru týdne bude zajímavé sledovat data z trhu práce (počet nově vytvořených míst a nezaměstnanost), zítra pak bude zveřejněn zápis z prosincového zasedání Fedu, který může více napovědět o plánech utahování měnové politiky v tomto roce ze strany měnového výboru. 12. ledna pak neoficiálně odstartuje výsledkou sezonu Alcoa.

V rámci indexu S&P500 dnes nejvíce ztrácí finanční sektor (-1,4%) a logicky i energie (-1,2%), naopak v zeleném se drží segment telekomunikačních služeb (+0,4%), mírně v zeleném se pohybují i elektrárenské společnosti (celkově +0,1%).

Lamač David, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.