CZK/€ 24.645 -0,26%

CZK/$ 23.422 -0,13%

CZK/£ 29.110 -0,59%

CZK/CHF 23.502 -0,56%

03. 05. 2022

0 komentářů

START DAY: Shrnutí prezentací Gevorkyan a Coloseum Holding

  

Během letošního června se na trh START pražské burzy chystá vstoupit metalurgický lídr Gevorkyan a gastronomická síť Coloseum Holding. Získané prostředky chtějí použít především na expanzi a umoření dluhu.

Gevorkyan

Firmu Gevorkyan zabývající se práškovou metalurgií jsme již dříve podrobněji představili. Dnes ve své prezentaci během jarního START Day zakladatel Artur Gevorkyan zmínil milníky společnosti a co si od vstupu na burzu slibuje.

Na trh START pražské burzy se firma chystá vstoupit během června tohoto roku, jak již dříve generální ředitel a většinový vlastník Artur Gevorkyan zmínil. Metalurgický lídr chce získat až 800 milionů korun na svůj další růst, z čehož dvě třetiny ze získaných prostředků společnost plánuje použít na rozvoj firmy a navýšení výrobních kapacit a třetinu na umoření dluhu.

Stabilní navyšování tržeb a zisku EBITDA. Zdroj: Prezentace Gevorkyan

Stabilní navyšování tržeb a zisku EBITDA. Zdroj: Prezentace Gevorkyan

Free float (podíl obchodovaných akcií) bude činit 49 %.

REKLAMA

Předběžné parametry k IPO. Zdroj: Gevorkyan

Předběžné parametry k IPO. Zdroj: Prezentace Gevorkyan

Artur Gevorkyan uvedl, že cílem je vybudovat podnik s tržbami převyšující 300 mil. EUR a v horizontu 5 let se také chystá vstoupit na hlavní trh pražské burzy. Zmínil rovněž, že firmu prodat nehodlá.

Coloseum Holding

Coloseum Holding provozuje stejnojmenné sítě pizzerií a franšízových restaurací, Pivovar Národní v Praze, RestauracI Jarmark nebo Pension Coloseum v Průhonicích. Od roku 2020 je součástí portfolia rovněž velkoobchod Pragogastro.

Zakladatel Jan Mužátko dnes během jarního START Day potvrdil svůj záměr vstupu na burzu, který by se měl odehrát během června 2022. Získat chce alespoň 100 milionů korun, z čehož polovinu chce řetězec použít na snížení zadlužení a druhou polovinu na investice do kavárenských a franšízových sítí. Poskytnout chce nejvýše 38% podíl ve firmě.

REKLAMA

Během pandemie společnost čelila mnoha výzvám. Musela uzavřít několik provozoven a oproti období před pandemií klesl počet zaměstnanců o více než dvě třetiny.

Vývoj a výhled finančních ukazatelů. Zdroj: Prezentace Coloseum Holding

Vývoj a výhled finančních ukazatelů. Zdroj: Prezentace Coloseum Holding

Jan Mužátko uvedl, že společnost má všechny zkušenosti, které potřebuje k úspěšnému otevření nových a franšízových provozoven. Na český trh chce rovněž uvést italský kavárenský řetězec Pascucci.

 
Zdroj : BCPP, Gevorkyan, Coloseum Holding

Marek Pokorný
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Marek Pokorný
Fio banka, a.s.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.