CZK/€ 24.650 -0,04%

CZK/$ 23.135 +0,57%

CZK/£ 28.902 +0,49%

CZK/CHF 24.004 +0,57%

04. 04. 2022

0 komentářů

Starbucks pozastavuje zpětné odkupy akcií, podle CEO plánuje investice

  

Největší světový kavárenský řetězec Starbucks oznámil, že přerušuje zpětné odkupy akcií. Hotovost využije podle CEO k investicím do kaváren a zaměstnanců.

Howard Schultz s návratem do křesla generálního ředitele největšího kavárenského řetězce uvedl, že přerušení programu zpětného odkupu akcií, spuštěného loni na podzim, představuje pro společnost tu nejlepší cestu k investování do další fáze růstu.

Howard Schulz, který v roli CEO vedl kavárenského giganta již několik dekád, přebírá žezlo po Kevinu Johnsonovi, jenž stál v čele od roku 2017 a letos v březnu oznámil úmysl odstoupit. Schultz řekl, že se zaměří na oživení Starbucks, jelikož řetězec čelí rostoucím nákladům a zvyšujícím se tlakem odborů, zatímco plánuje v nadcházejících letech vybudovat tisíce nových kaváren po celém světě.

Starbucks přerušil zpětné odkupy již v roce 2020, kdy provoz značně negativně ovlivnila pandemie. V říjnu pak investorům sdělila, že v případě schválení by mezi akcionáře mohla rozdělit 20 mld. USD. Dvě třetiny z této částky by bylo určeno na zpětný odkup akcií, třetinu by společnost vyplatila ve formě dividend.

V posledním čtvrtletí skončeném 2. ledna 2022 Starbucks odkoupil 31,1 milionu kusů akcií. V aktuálním programu na zpětný odkup akcií zbývá ještě 17,8 milionu kusů.

REKLAMA

Akcie Starbucks se obchodují pod tickerem SBUX na burze Nasdaq. V předburzovní fázi ztrácejí 0,98 % na páteční uzavírací cenu.

 
Zdroj : Wall Street Journal

Michal Fric
Fio banka, a.s.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.