Úterý 13. dubna. Svátek má Aleš.

Standard & Poor’s opět snižuje Nokii rating

09.06.2011 | 12:33 0 Komentářů

Ratingová agentura Standard & Poor’s přichází s dalším snížením ratingu po finského výrobce mobilních telefonů Nokii. Z předchozího A- snižuje na BBB+, tři body od spekulačního pásma, s negativním výhledem.

Agentura tak navazuje na agenturu Fitch, která snížila rating společnosti už předevčírem, a to na nejnižší investiční úroveň. Jedno kolo snižování již proběhlo již letos počátkem roku poté, co se plně projevily obavy investorů z klesajícího tržního podílu a narůstajícího náskoku konkurence. Nynější snížení ratingu je navíc podloženo zhoršením výhledu letošních již poměrně pesimistických prodejů z konce května, které cenu akcie stlačilo na nejnižší úroveň za posledních třináct let.
Podle agentury Standard & Poor’s bude rating opět přehodnocen během následujících tří měsíců, dlouhodobě se však bude pravděpodobně pohybovat na investičním stupni.

Akcie společnosti včera na americké burze (NOK) odepsaly 2,05 % na 6,25 USD. Na německé burze (NOA3) dnes oslabují o 0,09 % na 4,271 EUR. Na RM-SYSTÉMu (BAANOKIA) ztrácí 3,85 % na 112,50 Kč.

Zdroj: Bloomberg

Pavel Šlechta
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.