Středa 30. září. Svátek má Jeroným.

Standard & Poor’s a Fitch snižují výhled pro Rusko

21.03.2014 | 08:50 0 Komentářů

Situace mezi USA s EU na jedné straně a Ruskem na straně druhé se nadále vyhrocuje.

Agentura Fitch snížila výhled hodnocení ruského dluhu na „negativní" ze „stabilního" v závislosti na potenciálním vlivu sankcí ze západu v souvislosti se situací na Ukrajině. Stejně tak učinila i agentura Standard & Poor’s. Obě agentury potvrdily hodnocení na úrovni BBB(druhého nejnižšího investičního stupně).

Agentura Fitch uvedla, že vzhledem k tomu, že banky z USA a EU společně s investory mohou být velmi zdrženlivé k půjčování Rusku za současných okolností, ekonomika může zpomalovat a soukromému sektoru bude chybět podpora.

Ke snížení výhledu došlo poté, co Evropská unie přidala 12 jmen na seznam Rusů a Ukrajinců, jimž zamrazí majetek a znemožní cestování. Barack Obama včera nařídil finanční sankce pro širší řadu úředníků a miliardářů spojených s ruským prezidentem.

Bank Rossiya, která má podle některých zdrojů velmi blízko k Vladimíru Putinovi, dnes uvedla, že Visa a Mastercard přestala bez varování poskytovat bance své služby. Banka uvedla, že dělá vše pro to, aby problémy vyřešila a umožnila svým zákazníkům s kartami Visa a Mastercard bezproblémové vybírání peněz z bankomatů.

Zdroj: Bloomberg, Financial Times

Rudolf Plachý
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.