Pátek 17. září. Svátek má Naděžda.

Square nabízí 29 mld. USD za akvizici společnosti Afterpay

02.08.2021 | 13:15 0 Komentářů

Square plánuje koupit Afterpay a v největší akvizici doteď nabízí 29 mld. USD. Společnost Square by ráda integrovala Afterpay do zákaznické Cash App a umožnila tím zákazníkům objednat zboží na kredit a zaplatit později.

Společnost Square Inc. (SQ), která se zabývá digitálními platbami a byla založena spoluzakladatelem a generálním ředitelem Twitteru Jackem Dorseym, souhlasila s koupí australské společnosti s metodou kup-teď, zaplať-později, Afterpay (APT). Square hodlá za Afterpay zaplatit 29 mld. USD, což je největší akvizice doteď vůbec.

Nabídka na platbu čistě v akciích ohodnocuje akcie Afterpay na 126,21 USD, což je o 31 % více než páteční závěrečná cena (96,66 USD), uvedla společnost ve vyjádření. Akcie Afterpay během pondělního obchodování na burze v Sydney vzrostla o 29 % na 125 USD.

Square plánuje integrovat Afterpay do své zákaznické aplikace Cash. Afterpay dovoluje zákazníkům objednávat zboží na úvěr a zaplatit později v sérii splátek. Tento způsob je populární hlavně mezi mladými zákazníky, kteří nemusí mít kreditní kartu. Afterpay nechce po zákazníkovi žádné poplatky nebo úroky za úvěr v případě, že zákazník zaplatí včas, uvádí Bloomberg.

Dohoda by měla také posílit uživatelskou základnu aplikace Cash, která by si mohla připsat 16 milionu uživatelů Afterpay ke své existující základně 70 milionu uživatelů, uvádí generální ředitel Amrita Ahuja.

Akcie Square (SQ) v předburzovní fázi ztrácí 4,35 % na 236,50 USD, Afterpay (APT) dnes vzrostl o 18,77 % na 114.80 USD.

Akcie Afterpay (AFTPF) ztrácí 0,14 % na 73,50 USD.

Lucie Bedrníková
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Lucie Bedrníková
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.