Středa 03. března. Svátek má Kamil.

Společnosti Prabos a Fillamentum úspěšně vstoupily na trh START, firma Primoco emisi nerealizovala

15.05.2018 | 15:13 0 Komentářů

Společnosti Prabos a Fillamentum úspěšně vstoupily na trh START Burzy cenných papírů Praha. Firma Primoco emisi dnes nerealizovala.

Prabos a Fillamentum úspěšně vstoupily

Společnosti PrabosFillamentum úspěšně vstoupily na trh START Burzy cenných papírů Praha. Společnost Primoco UAV dnes realizovat emisi na trhu START nebude. Výrobce strun pro 3D tisk Fillamentum vstupuje na trh START s úpisem celkem 28 800 kusů akcií při ceně 825 Kč za kus. Firma uspokojila celkem 45 objednávek investorů. Jak upozorňuje sama pražská burza, poptávka po akciích společnosti Fillamentum převýšila maximální nabízené množství 1,021x.

Obuvnická společnost Prabos vstupuje s úpisem 55 625 kusů akcií za cenu 400 Kč na akcii. Prabos přijal celkově 35 objednávek. Společnost tak upisuje mírně nad 5 % kapitálu firmy. Obuvnická společnost již zveřejnila k úpisu i tiskové prohlášení, ve kterém informovala o tom, že předseda představenstva Jaroslav Palát tak díky IPO získal 22,3 milionů Kč (5,6% podíl), které hodlá znovu investovat do firmy formou akcionářské půjčky.

Společnost Primoco emisi nerealizovala

Třetí ze společností – firma Primoco – dnes na trh START nevstoupila. Její ředitel Ladislav Semetkovský ale nevyloučil další pokus o vstup na jednom z dalších START days.

Více informací o trhu START a prvním ze START days je k dispozici na stránkách Pražské burzy.

Souhrn prvního ze START days; Zdroj: Pražská burza cenných papírů

 

Zdroj: Pražská burza cenných papírů, Patria

František Mašek, Fio banka, a.s.

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.