Úterý 24. listopadu. Svátek má Emílie.

Společnosti GE Hitachi Nuclear Energy a ČEZ zahajují spolupráci (+komentář analytika)

04.02.2020 | 11:05 0 Komentářů

Společnost GE Hitachi Nuclear Energy (GEH) a ČEZ podepsaly memorandum o porozumění, jehož prostřednictvím se dohodly na zkoumání ekonomické a technické proveditelnosti potenciální výstavby reaktoru BWRX-300 v České republice.

„Aktivity ČEZu v tomto směru vnímáme pozitivně. Již loni na podzim ČEZ navázal obdobnou spolupráci se společností NuScale, která se rovněž týká vývoje malých modulárních jaderných reaktorů. Tyto reaktory podle našeho názoru mohou v budoucnu znamenat zajímavou alternativu ke stávajícím velkým reaktorům. Jejich výhodou by měly být výrazně nižší investiční náklady na výstavbu než je tomu u velkých reaktorů. Vývoj malých modulárních reaktorů tak může být vodítkem pro budoucí vývoj tuzemské jaderné energetiky s pozitivními konsekvencemi pro ČEZ. Obecně se hovoří o tom, že k prvním komerčním spuštěním těchto reaktorů by mohlo ve světě docházet na konci tohoto desetiletí,“ doplnil analytik Fio banky Jan Raška.

O společnosti GE Hitachi Nuclear Energy

Společnost GE Hitachi Nuclear Energy (GEH) sídlí ve Wilmingtonu v Severní Karolíně, USA, a je předním světovým dodavatelem pokročilých reaktorů a služeb v oblasti jaderných technologií. Společnost GEH byla založena v roce 2007 jako globální jaderná aliance koncernů GE a Hitachi, s cílem poskytovat služby odvětví jaderné energetiky na globální úrovni. Jaderná aliance realizuje jednotnou strategickou vizi s cílem vytvořit široké portfolio řešení a rozšířit tak možnosti pro vznik nových reaktorů i příležitosti v oblasti služeb. Aliance nabízí zákazníkům z celého světa špičkové technologie potřebné k účinnému zvýšení výkonu, výroby i bezpečnosti reaktorů.

Zpráva v plném znění je dostupná zde.

Zdroj: ČEZ, MPSV

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.