Čtvrtek 28. ledna. Svátek má Otýlie.

Společnosti Fresenius SE a Fresenius Medical Care reportovaly čísla za 4Q FY 18

20.02.2019 | 09:18 0 Komentářů

Společnost Fresenius SE a jí vlastněná Fresenius Medical Care reportovaly čísla za 4Q FY 18. Druhá zmiňovaná oznámila zpětný odkup akcií a zopakovala, že převzetí NxStage Medical by se mělo dokončit v 1Q FY19.

Zdroj: Fresenius Medical Care

 

Čísla za 4Q a za celý FY 18

Provozovatel dialytických klinik – společnost Fresenius Medical Care –  reportovala ve středu před otevřením trhu kvartální čísla za poslední čtvrtletí fiskálního roku 2018. Společnost víceméně naplnila očekávání analytiků v konsensu na úrovni tržeb, když zaznamenala celkové tržby na úrovni 4,30 miliard eur v komparaci se 4,33 miliardami eur, které očekávali analytici. V posledním čtvrtletí fiskálního roku 2017 přitom tržby byly o něco vyšší, konkrétně 4,43 miliard eur. Za celý fiskální rok 2018 Fresenius Medical Care zaznamenal celkové tržby ve výší 16,55 miliardeur při konsensu 16,56 miliard eur.

Zisk Ebit v posledním kvartále činil 613 milionů eur, přičemž konsensus analytiků oslovených agenturou Bloomberg činil 666 milionů eur. Čistý zisk posléze firma reportovala na úrovni 425 milionů eur, odhady analytiků dle Bloombergu činily 372 milionů eur.

Plánovaná koupě NxStage Medical a výhled

Spolu s výsledky za čtvrtý kvartál firma zopakovala, že očekává dokončení převzetí společnosti NxStage Medical v prvním čtvrtletí roku 2019. Dokončení transakce v celkové výši cca 2 miliardy eur musela být odložena kvůli uzavření vlády ze strany amerického prezidenta D. Trumpa na přelomu roku. Fúze by podle tiskového prohlášení Fresenius Medical Care měla pomoci navýšit růst tržeb a ziskovosti pro rok 2020 o střední až vyšší jednotky procent. Pro rok 2019 společnost potvrdila předchozí výhled tržeb, jejichž růst projektuje mezi 3 až 7 %.

Oznámení zpětného odkupu

Fresenius Medical Care spolu s kvartálním reportem oznámil i zpětný odkup akcií ve výši 1 miliardy euro. Buyback bude probíhat v několika tranších v průběhu příštích dvou let. Dividenda by podle tiskové zprávy měla meziročně vzrůst o 10 % na 1,17 eur na akcii.

Zdroj: Fresenius

 

Čísla společnosti Fresenius SE

Společnost Fresenius SE, vlastnící téměř jednu třetinu Fresenius Medical Care, potvrdila výhled pro rok 2019 na úrovni růstu tržeb mezi 3 až 6 %. Zisk by měl v tomto roce stagnovat (vše v konstantním směnném kurzu).

Za celý fiskální rok 2018 zaznamenala společnost Fresenius SE zisk Ebit 4,56 miliard eur při odhadu 4,69 miliard eur. Ve čtvrtém kvartále tržby meziročně vzrostly o 7 % na 8,83 miliard eur (konsensus 8,64 miliard eur). Čistý zisk za čtvrtý kvartál firma reportovala v souladu s odhady na 504 milionech eur (po očištění o jednorázové položky). Spolu s výsledky Fresenius SE oznámil zvýšení dividendy o 7 % na 0,80 eur.

Obě společnosti po otevření trhu na Xetře posilují mezi 5 a 6 %.

 

Zdroj: Bloomberg; Fresenius; Fresenius MC

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.