Neděle 28. února. Svátek má Lumír.

Společnosti eurozóny umírnily své vize růstu z důvodu obchodní války

23.08.2018 | 14:14 0 Komentářů

Firmy, které obchodují v eurozóně, snižují své očekávání ohledně budoucího vývoje. Vyplývá to z výzkumu mezi podnikateli.

Evropské společnosti zmírnily své očekávání ohledně budoucího vývoje na základě průzkumu mezi podnikateli, kteří se obávají globální obchodní války, jež má vliv zvlášť na výrobní sektor.

Srpnový index nákupních manažerů, zkompletovaný společností IHS Markit, znázorňující ukazatele současné aktivity, zaměstnanosti a cen, ale i přes nepříznivou situaci zůstal zvýšený.

Očekávání společností ohledně budoucího vývoje sklouzlo na nejnižší úroveň za poslední dva roky, nejvíce však u výrobních společností.

Výsledky aktuální studie mohou být později upraveny v důsledku dalšího zkoumání, nicméně výzkumy podobného charakteru bývají ve značné části případů spolehlivé a jsou cenným indikátorem dalšího vývoje sentimentu trhu.

Analytici ve vztahu k aktuálním datům také varují, že bude potřeba zvednout poptávku, aby bylo možné udržet současné výstupy a vývoj zaměstnanosti v následujících měsících. Prozatím je vývoj situace spíše rizikový.

„Oblast průmyslu je nejvíce nakloněna tržnímu zpomalení v následujících měsících. Naděje jsou naopak na straně silného sektoru služeb, který by mohl napomoci ekonomickému růstu, řekněme do podzimu. Nyní je na nejnižší úrovni za poslední 2 roky také náš optimismus“, řekl Chris Williamson, hlavní ekonom obchodu ve společnosti IHS Markit.

Zdroj: Financial Times

 

David Halman, Fio banka, a.s.

Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.