Čtvrtek 24. června. Svátek má Jan.

Společnost Wirecard zveřejnila čísla za 1Q

14.05.2020 | 09:30 0 Komentářů

Firma Wirecard zveřejnila čísla za 1Q. Výnosy i ziskovost sice rostly, avšak o něco méně oproti analytickému očekávání.

Výnosy i ziskovost rostly, avšak méně oproti analytickým odhadům

Zpracovatel plateb reportoval dnes ráno čísla za první čtvrtletí fiskálního roku 2020. V něm společnost dokázala vygenerovat nárůst celkových výnosů i ziskovosti, když silná čísla z online businessu převážila negativní efekty probíhající pandemie a na ní navázaných přijímaných protiopatření. Čísla však rostla o něco méně, než v konsensu očekávali analytici.

Zisk EBITDA za první tři měsíce tohoto roku vzrostl na 199,2 milionů eur z úrovně 158 milionů eur v předchozím roce. Analytici však dle konsensu společnosti FactSet očekávali hodnotu ještě mírně vyšší, konkrétně 200,5 milionů eur. 

Celkové výnosy meziročně vzrostly z 566,7 milionů eur na 700,2 milionů eur při konsensuálním odhadu posazeným na 702,5 milionů eur. 

Výhled pro celý fiskální rok

Společnost informovala, že pro celý fiskální rok očekává zisk EBITDA v rozmezí 1 až 1,2 miliardy eur. Zároveň však dodává, že prozatím nelze blíže specifikovat a kvantifikovat dopady probíhající pandemie a navázaných opatření na čísla ve druhém kvartále.

Společnost nadále čelí obviněním týkající se údajných účetních machinací. Na konci dubna společnost KPMG nebyla schopna řádně dokončit audit firmy kvůli tomu, že auditoři nebyli schopni získat veškerá potřebná data.

Kompletní výsledkový report je k dispozici zde.

 

Akcie společnosti po otevření oslabují o 1,25 %.

 

Zdroj: Reuters; Marketwatch; Wirecard

František Mašek, Fio banka, a.s.

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.