Neděle 23. ledna. Svátek má Zdeněk.

Společnost Reddit podala žádost o vstup na burzu

30.12.2021 | 10:53 0 Komentářů

Diskusní sociální síť Reddit zažádala 15. prosince o zalistování na burzu u Komise pro kontrolu cenných papírů Spojených států (SEC). Společnost cílí na tržní kapitalizaci 15 miliard dolarů.

Po dlouhých spekulacích o potenciálním zalistování diskusní aplikace Reddit na burzu byla konečně odeslána oficiální žádost k hlavní autoritě SEC, která žádost přezkoumá a případně umožní zahájit proces umisťování akcií mezi drobné a institucionální investory.

Společnost již v září naznačovala, že v případě vstupu na burzu by chtěla dosáhnout kapitalizace 15 mld. USD, což by mimo jiné odpovídalo dvacetinásobku jejích výnosů.

Odkud můžete Reddit znát?

Reddit měl v letošním roce poměrně značný vliv na vývoj vybraných akciových titulů, o čemž jsme se mohli mnohokrát přesvědčit. Počátkem roku šlo o tituly Gamestop a AMC, které na základě společného úsilí uživatelů na jedné z mnoha diskusních místností Redditu, prudce vzrostly o 1800 %, respektive 800 %.

V průběhu roku se uživatelé Redditu společně domlouvali na obchodní strategii při příležitosti veřejné nabídky akcií Robinhood. Později si uživatelé sociální sítě posvítili na SPAC firmu Digital World Acquisition Corporation, která měla koupit mediální skupinu amerického exprezidenta Donalda Trumpa.

Vývoj okolo vstupu společnosti Reddit na americkou burzu budeme nadále sledovat.

Zdroj: Reuters, Investopedia, Forbes

Martin Singer
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.