Neděle 16. května. Svátek má Přemysl.

Společnost R2G Rohan oficiálně zveřejnila nabídku k odkupu akcií Pegasu (+komentář analytika)

25.08.2017 | 14:50 0 Komentářů

Společnost R2G Rohan v pátek zveřejnila nabídku k odkupu akcií Pegasu ve výši 1010 Kč za kus. Představenstvo Pegasu cenu považuje za přiměřenou.

Nabídka k odkupu platí do 25. září, pro R2G bude akcie vykupovat Česká spořitelna. V současné době společnost ovládá 10,8% podíl Pegasu. Akcie BAAPEGAS ve čtvrtek uzavřely na hodnotě 1019 Kč.

Nabídka a dokumenty jsou k dispozici zde. Stanovisko Pegasu zde.

„Nabídkovou cenu za akcii Pegasu Nonwovens ve výši 1010 Kč považujeme za atraktivní, jelikož nabízí 24% prémii vůči naší cílové ceně 814 Kč. Vzhledem k našemu stávajícímu doporučení „redukovat“ se přikláníme k alespoň částečnému využití nabídky společnosti R2G Rohan Czech a část pozice v akciích Pegasu Nonwovens tak doporučujeme prodat. Atraktivnost nabídkové ceny rovněž naznačuje relativní srovnání s konkurenčními veřejně obchodovanými společnostmi, když akcie Pegasu se aktuálně obchodují na úrovni poblíž 11x letošní očekávané EV/EBITDA, zatímco konkurence se v průměru obchoduje za 8,8x. Ponecháváme však na zvážení jednotlivých akcionářů, zda využít nabídku zcela nebo jen částečně, když nelze úplně vyloučit případné navýšení nabídkové ceny ze strany R2G Rohan Czech,“ říká analytik Fio banky Jan Raška.

Filip Tvrdek
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Filip Tvrdek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.