Neděle 13. června. Svátek má Antonín.

Společnost Johnson & Johnson oznámila výsledky za 3Q a zpětný odkup akcií v hodnotě 10 mld. dolarů

13.10.2015 | 14:41 0 Komentářů

Největší výrobce produktů pro zdravotní péči Johnson & Johnson (JNJ) oznámil výsledky za 3Q, které na úrovni zisku překonaly očekávání analytiků a plán na zavedení programu zpětného odkupu akcií v hodnotě až 10 mld. dolarů. Prodeje všech hlavních léků ale zaostaly za očekáváním a tržby meziročně poklesly.

Jméno nepokrývané společnosti
  3Q 2015 Konsensus 3Q 2015* 3Q 2014
Tržby (mld. USD) 17,10  17,45  18,47
Očištěný zisk na akcii (EPS, USD/akcie)  1,33 1,45 1,50

*průměrný odhad analytiků oslovených agenturou Bloomberg

Ačkoliv tržby byly mírně pod očekáváním analytiků, tak se společnosti podařilo pozitivně překvapit na úrovni zisku. Do tržeb se negativně projevily nižší prodeje důležitého léku Remicade.

Společnost v minulosti výrazně investovala v budování farmaceutické divize, když jiné produkty jako zdravotnické zařízení čelí vyšší konkurenci. Ve 3Q prodeje hlavních léků nedosáhly očekávání analytiků oslovených agenturou Bloomberg. Kupříkladu prodeje léku proti artritidě Remicade dosáhly 1,61 mld. dolarů, zatímco analytici oslovení agenturou Bloomberg očekávali 1,68 mld. dolarů.

J&J navýšila roční výhled zisku z 6,15 na 6,2 dolaru na akcii.

V rámci zpětného odkupu akcií se jedná o dvojnásobek objemu, který si vyhradil minulý rok.

Společnost bude financovat zpětný odkup pomocí zadlužení a program nebude mít časové omezení.

J&J měl ke konci června v hotovosti přibližně 34 mld. dolarů, ekvivalentů a krátkodobých investic, což umožňuje velké možnosti akvizic.

Celkový počet akcií je přibližně 2,77 mld., podle zavírací pondělní ceny společnost tak může koupit 3,8 % z celkového počtu akcií.

Investoři ve zdravotnickém sektoru často při držení akcií farmaceutických společností možnosti akvizic, protože se často jedná o to, kdo má v držení patenty k lékům. V případě J&J společnost prohrála boj s AbbVie o společnost Pharmacyclics.

Akcie (JNJ) v předobchodní fázi oslabují o 1,5 %. Tržní kapitalizace společnosti je 264 mld. dolarů.

Zdroj: Bloomberg

Vojtěch Cinert
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.