Čtvrtek 29. října. Svátek má Silvie.

Společnost Hugo Boss zveřejnila předběžné výsledky za 4Q FY18, akcie rostou o 4,5 %

22.01.2019 | 11:40 0 Komentářů

Společnost Hugo Boss v úterý zveřejnila předběžné výsledky za 4Q FY18. Akcie rostou o 4,5 %, když firma předčila odhady tržeb. Ziskovost je očekávána na stejné úrovni jako vloni, analytici čekali mírný pokles.

Zdroj: Hugo Boss

Čísla za 4Q na úrovni tržeb nad odhady

Německá oděvní značka Hugo Boss reportovala dnes před otevřením trhu předběžné neauditované kvartální výsledky za poslední čtvrtletí fiskálního roku 2018. Firma předčila konsensus analytiků oslovených agenturou Bloomberg na úrovni celkových tržeb, a to zejména díky robustní poptávce z Číny a dvoucifernému růstu online tržeb.

Silný růst online tržeb

V meziroční komparaci celkové tržby vzrostly o 7 %, k čemu výrazně pomohl zmiňovaný růst online tržeb (y/y +37 %). CEO módní společnosti Mark Langer si pochvaloval, že firma v roce 2018 dosáhla celoročních cílů, k čemuž pomohl právě zejména silný poslední kvartál.

Ziskovost nezevřejněna, avšak dle náznaků se očekává stagnace

Na úrovni celého fiskálního roku celkové tržby rostly v souladu s odhady trhu o 2 % na 2,8 miliardy eur. Firma v úterním předběžném reportu neodhalila čísla o ziskovosti, avšak uvedla, že by měla být velmi podobná jako v minulém roce, kdy zisk EBITDA činil 491 milionů eur. Analytici očekávali v konsensu pro tento rok mírný pokles na 485 milionů eur.

Roky následující a strategický plán z listopadu

Mark Langer spolu se zveřejněným předběžných výsledků řekl, že „očekává udržitelnou proftabilitu v roce 2019 i v letech dalších“. Již v listopadu firma zveřejnila ústy svého CEO strategický plán, který by měl přinést zvýšení tržeb v konstantním směnném kurzu o 5 až 7 % do roku 2022. Zisk EBITDA by posléze měl růst tržeb výrazně překonat.

Kompletní auditované výsledky společnost zveřejní 7. března.

Akcie společnosti Hugo Boss dnes na Xetře rostou o 4,55 %.

HUGO BOSS AG (BOSS) +4,5 % na 61,46 EUR
Ukazatel   Ukazatel  
Kapitalizace (mld. EUR) 4,3 P/E 19,8
Vývoj za letošní rok (%) +14,0 Očekávané P/E 17,6
52týdenní minimum (EUR) 52,5 Prům. cílová cena (EUR) 72,5
52týdenní maximum (EUR) 81,4 Dividendový výnos (%) 4,3

 

Zdroj: The Financial Times; Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.