Čtvrtek 15. dubna. Svátek má Anastázie.

Společnost Hartford odmítla nabídku akvizice od pojišťovny Chubb

23.03.2021 | 15:00 0 Komentářů

Hartford Financial Services odmítá nabídku k akvizici od společnosti Chubb. O akvizici se však stále spekuluje, Chubb by mohl svou nabídku zvýšit.

Společnost Hartford odmítla 23 mld. akviziční nabídku od pojišťovny Chubb, o níž jsme minulý týden informovali. Představenstvo Hartford došlo k závěru, že vstup do diskuze ohledně strategické transakce by nebyl v nejlepším zájmu společnosti a jejich akcionářů, uvedla společnost v úterním prohlášení.

Dohoda by potenciálně byla největší akvizicí Chubb od roku 2016, kdy ji její CEO Evan Greenberg spojil se společností Ace Ltd. Pokud tak bude chtít Chubb dále akvizici uskutečnit, bude muset učinit štědřejší nabídku, míní Bloomberg. „Představenstvo Hartfordu očividně není nabídkou Chubb oslněno,“ komentuje situaci David Havens, úvěrový analytik od Imperial Capital. „Chubb by na druhou stranu jistě mohla přijít zpět s vylepšenými podmínkami dohody.“

Akcie společnosti Chubb na NYSE po zahájení obchodování rostou o 0,43 % na 157,78 USD, akcie společnosti Hartford klesají o 0,86 % na 66,72 USD.

Zdroj: Bloomberg

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.