Úterý 28. září. Svátek má Václav.

Společnost Elona Muska SpaceX se snaží o další milník s misí Inspiration4

14.09.2021 | 15:00 0 Komentářů

Muskova společnost SpaceX, která působí v aerokosmickém průmyslu, představila novou misi pod názvem Inspiration4. Let by měl dopravit čtyři civilisty na oběžnou dráhu na pár dní a pak je dopravit nazpět. Měl by to být technicky propracovaný let na který se Jared Isaacmen připravoval se zbytkem posádky za pomocí simulátorů, které připravily členy mise i na mimořádné situace.

Inspiration4

Společnost SpaceX se snaží udržet první místo ve vesmírné turistice s misí, která proběhne tento týden a měla by dopravit 4 civilisty na oběžnou dráhu na několik dní a poté je navrátit zpět na Zem.

Let Inspiration4, který by mohl být zveřejněn již ve středu, je ambicióznější a technicky propracovanější než lety, které byly provedeny přes léto vesmírnými společnostmi vedenými Jeffem Bezosem a Richardem Bransonem, uvedli vedoucí pracovníci a konzultanti v oboru. Je to první let, který bere na oběžnou dráhu pouze komerční astronauty nebo ty, kteří poletí bez vládní podpory.

Jared Isaacman, generální ředitel společnosti Shift4Payments povede let Inspiration4 a uvedl, že jeho tým je spokojený s technologií SpaceX a s výcvikem, který absolvoval s ostatními členy skupiny. Součástí výcviku byly simulátory, které napodobily let a připravily posádku na všechno od bezproblémové mise po mimořádné situace.

Isaacman zaplatil SpaceX nezveřejněnou částku za misi, která zahrnuje také charitativní složku a výzkumné úkoly pro členy posádky.

Zdroj: The Wall Street Journal

Lucie Bedrníková, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.