Neděle 24. ledna. Svátek má Milena.

Společnost Eli Lilly vykazuje nadějné výsledky v léčbě Alzheimerovy choroby, její akcie vzrostly

11.01.2021 | 16:56 0 Komentářů

Americká farmaceutická společnost Eli Lilly zažívá strmý nárůst akcií poté, co zveřejnila pozitivní zprávu výsledků klinických testů léčby na Alzheimerovu nemoc.

 

Eli Lily vykázalo úspěšné výsledky střední fáze klinických testů experimentální léčby Alzheimerovy choroby. Pacienti, kteří obdrželi látku donanemab vykázali významné zlepšení v měřítku kognitivních a denních funkcí ve srovnání s těmi, kteří obdrželi placebo, oznámila společnost v pondělním prohlášení.

V současnosti nejsou žádné schválené léky pro léčbu Alzheimerovy choroby, uvádí Bloomberg. Společnosti se snaží najít způsob léčby, která by cílila proti beta-amyloidu, abnormálnímu proteinu, o kterém se věří, že má spojitost s chorobou. Protilátka aducanumab od společnosti Biogen byla v listopadu Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) souzena přísně.

„Pro společnost Lilly je toto skvělá zpráva a očekáváme cílovou cenu akcií na 200 USD a budou znovu ohodnoceny jako výsledek této potenciální nové obchodní příležitosti,“ píše analytička Cantor Fitzgerald Louise Chen ve výzkumné poznámce. „Doktoři by měli vidět zlepšení o 20 % a více v oblasti kognitivních funkcí a absenci vedlejších efektů jako „klinicky významnou“ pro léčbu na Alzheimerovu chorobu,“ píše dále Chen.

Akcie společnosti Eli Lilly na NYSE rostou o 12,18 % na 186,68 USD.

Zdroj: Bloomberg

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.