Čtvrtek 22. dubna. Svátek má Evžénie.

Společnost Continental Resources začala dokončovat břidlicové ropné pumpy díky růstu cen ropy

10.06.2016 | 14:30 0 Komentářů

Přední americká společnost těžící ropu z břidlic v Severní Dakotě Continental Resources oznámila, že začala frakováním dokončovat ropné pumpy díky růstu cen ropy. Při nízkých cenách ropy ropné společnosti nadále vrtají, nicméně ropné pumpy nedokončují frakováním a vyčkávají na dostatečně vysoké ceny ropy. Současné ceny ropy kolem 50 dolarů jsou pro řadu společností dostatečně vysoké, aby tyto pumpy dokončovaly.

CEO Harold Hamm nicméně přiznal, že aby společnost začala opět vrtat pro nové pumpy, tak by cena ropy WTI musela přesáhnout hranici 60 dolarů za barel.

Nedávno jsme psali o tom, co může způsobit překročení hranice 50 dolarů u ropy WTI.

Frakování je posledním a nejdražším krokem před samotnou těžbou ropy. Důvodem nedokončování pump je zachování úrovně cash flow snížením kapitálových výdajů. Při vyšších cenách ropy ropné pumpy generují vyšší úroveň hotovosti.

Harold Hamm je rovněž neformálním poradcem kandidáta na amerického prezidenta Donalda Trumpa. Hamm doporučuje, aby se omezilo regulatorní omezení u energetického rozvoje. Podle Hamma by se energetika USA měla více zaměřit na fosilní zdroje.

Následující graf ukazuje vývoj akcie Continental Resources (CLR) a ropy WTI od začátku letošního roku. Horní graf ukazuje vývoj cen ropy WTI a spodní akcie CLR.

Zdroj: Bloomberg

Vojtěch Cinert
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.