CZK/€ 24.755 +0,06%

CZK/$ 23.747 -0,31%

CZK/£ 28.570 -0,91%

CZK/CHF 24.693 -0,60%

23. 05. 2022

0 komentářů

Společnost Broadcom je v pokročilém stádiu jednání o koupi společnosti VMware

  

Společnost Broadcom, polovodičový gigant vybudovaný převážně prostřednictvím akvizic, je v pokročilém stádiu jednání o koupi společnosti VMware. Jednalo by se o jednu z největších transakcí letošního roku.

Společnost Broadcom je v pokročilém stádiu jednání o koupi společnosti VMware, což by vytvořilo podmínky pro jednu z největších transakcí letošního roku, tvrdí pro TWSJ lidé obeznámení se záležitostí.

Technologické společnosti jednají o transakci v hotovosti a akciích, ke které by mohlo dojít brzy, pokud jednání nezkrachují, uvedli stejní lidé. Tržní hodnota společnosti VMware je 40 miliard dolarů, zatímco hodnota společnosti Broadcom se pohybuje kolem 222 miliard dolarů.

Společnost Broadcom, polovodičový gigant vybudovaný převážně prostřednictvím akvizic, hledá obchod, který by posílil její přítomnost na trhu podnikového softwaru. V loňském roce se přiblížila koupi softwarové společnosti SAS Institute Inc., než si to zakladatelé SAS rozmysleli. Jejím prvním velkým vstupem na softwarový trh byla akvizice společnosti CA Technologies za zhruba 19 miliard dolarů v roce 2018.

Akcie společnosti Broadcom se obchodují pod tickerem AVGO a klesají o 2,67 % na 528,7 USD, zatímco akcie společnosti VMware se obchodují pod tickerem VMW a rostou o 21,23 % na 116 USD.
Zdroj : The Wall Street Journal

Libor Král
Fio banka, a.s.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.