Sobota 23. ledna. Svátek má Zdeněk.

Společnost Biogen Inc. podepsala dohodu o společné výrobě léků se Sage Therapeutics

27.11.2020 | 17:40 0 Komentářů

Americká biotechnologická společnost Biogen podepsala dohodu s farmaceutickou firmou Sage Therapeutics o společném vývoji a prodeji léků na depresi a poruchy pohybu.

Hodnota této dohody činí 3,1 mld. USD. Sage obdrží 1,53 mld. USD skládající se ze zálohy ve výši 875 mil. USD a investic v hodnotě 650 mil. USD, tvrdí společnosti v pátečním prohlášení. Sage bude mít také nárok na dalších 1,6 mld. USD, jestliže produkty dosáhnou určité úrovně vývoje a komerčních cílů.

Dohoda váže společnosti na spolupráci při vývoji a prodeji antidepresiva zuranolone a experimentální léčbě neodbytného chvění SAGE-324. Biogen obdrží mimo USA exkluzivní licenci k zuranolone a SAGE-324, vyjma exkluzivních práv k zuranolone v Japonsku, Tchaj-wanu a Jižní Koreji.

Firma Biogen se v současnosti také snaží získat povolení pro léčebnou terapii aducanumab na léčbu Alzheimerovy nemoci od amerického úřadu pro kontrolu potravin a léčiv FDA.

Akcie firmy Biogen rostou na NASDAQ o 0,68 % na 243,39 USD. Akcie firmy Sage Therapeutics na NASDAQ klesají o 9,63 % na 74,74 USD.

Zdroj: Bloomberg

Matěj Švanda, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.