Pondělí 01. března. Svátek má Bedřich.

Společnost Berenberg zveřejnila zprávu o negativním výhledu na automobilový průmysl

21.08.2018 | 14:14 0 Komentářů

Finanční společnost Berenberg zveřejnila analýzu automobilového trhu. Zmiňuje v ní možnost, že by se automobilový průmysl v budoucnu mohl dostat do situace, kdy bude čelit negativnějšímu sentimentu v porovnání s dnešní situací.

Finanční společnost Berenberg dnes zveřejnila analýzu ke globálnímu automobilovému trhu. Dle německé banky Berenberg se automobilový průmysl blíží do situace, kdy může v budoucnu čelit negativnějšímu sentimentu v porovnání s dnešní situací.

Analytici jako Alexander Haissl nebo Fei Teng se ve zprávě věnují dočasným vlivům, jako je například negativní vliv tarifního a emisního testování. Zároveň ale upozorňují na více znepokojující fakta, jako jsou například smluvní marže, nebo zhoršující se cash flow automobilových společností.

Doporučení od společnosti Berenberg pro akcie automobilky BMW je na úrovni hold, zatímco pro Daimler zní sell, stejně tak pro Volkswagen. Co se týče dalších světových automobilek jako General Motors nebo Ford, Berenberg doporučuje taktéž sell. Pro Fiat Chrysler hold.

Na Xetře je dnes BMW obchodováno se ziskem 0,80%. Daimler se obchoduje na kladné nule, zatímco Volkswagen na záporné nule.

Zdroj: Bloomberg

 

David Halman, Fio banka, a.s.

Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.