Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

Společnost Apple prozatím ustupuje z projektu vlastního automobilu

17.10.2016 | 17:03 0 Komentářů

Technologická společnost Apple podle zdrojů agentury Bloomberg alespoň prozatím ustoupila z projektu, ve kterém vyvíjela vlastní automobil. To by mělo vést k propuštění stovek inženýrů, kteří se na vývoji podíleli.

Projekt se jménem Titan se místo vývoje automobilu bude soustředit na vývoj autonomního systému pro řízení. Což společnosti Apple umožní volnost v rozhodnutí, zda společnost bude spolupracovat s jinými výrobci automobilů nebo se v budoucnu vrátí k vývoji vlastního automobilu.

Podle dvou zdrojů projektový tým má za úkol do konce příštího roku předvést proveditelnost autonomního systému pro řízení a rozhodnout se pro finální směr dalšího vývoje.

Projekt Titan vznikl v roce 2014 s velkými ambicemi. Apple agresivně lákal mnoho inženýrů s cílem učinit revoluci na trhu aut. Podobně jako společnost kompletně změnila trh mobilních telefonů s příchodem iPhone. První automobil měl přijít začátkem 20. let 21. století.

Koncem roku 2015 začal mít projekt obtíže, když se manažeři začali rozcházet v názorech na směr projektu. Podle některých zaměstnanců se jednalo o selhání ve vedení projektů, což bylo následováno i odchodem více než stovky softwarových a hardwarových inženýrů, kteří se podíleli i na dřívějších verzích iPadů a iPhonů.

Ačkoliv má Apple s vývojem automobilu potíže, tak jeho snaha způsobila, že jiné automobilky začaly rovněž najímat softwarové inženýry a vyvíjet pokročilejší softwarové řešen do svých modelů.

Zdroj: Bloomberg

Vojtěch Cinert
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.