Pondělí 01. března. Svátek má Bedřich.

Společnost Apollo plánuje koupit pojišťovnu Aspen

28.08.2018 | 15:52 0 Komentářů

Jako poslední ze série obchodů, ve které jsou skupovány specializované pojišťovny, je označována koupě společnosti Apollo, která plánuje koupit pojišťovnu Aspen za 2,6 miliard dolarů.

Společnost Apollo chce koupit pojišťovnu Aspen za 2,6 miliard dolarů.

Tato akvizice je údajně poslední ze série obchodů, ve které jsou skupovány specializované pojišťovny. Odvětví čelilo dlouhému období úpadku cen, které prodlužovalo dobu návratnosti investic v této oblasti. Také bylo nuceno čelit výraznějšímu vyřizování žádostí z důvodu řady přírodních katastrof v minulém roce.

Dříve v tomto roce proběhlo několik odkupů specializovaných pojišťoven. Například společnost AIG odkoupila Validus a společnost Axa koupila XL. Minulý týden byla americká firma Navigators skoupena firmou The Hartford za smluvenou částku 2,1 miliardy dolarů.

Aspen hledal kupce po velkou část roku. Apollo zaplatí 42,75 dolarů za akcii, což představuje částku o 7 % vyšší, než byla cena akcie společnosti Aspen po pondělním obchodování AHL (40,10; 2,24 %).

Chris O’Kane, generální ředitel společnosti Aspen řekl: “Pod vlastnictvím společnosti Apollo, Aspen bude mít dodatečný přístup do investičního a strategického manuálu firmy Apollo, který nám napomůže k akceleraci naší strategie a pomůže Aspenu posunout se na vyšší úroveň.

Uzavření dohody je plánováno na první polovinu příštího roku.

Apollo bylo zastoupeno společností Willis Towers Watson a společností Libero Venture. Firmě Aspen radily společnosti Goldman Sachs a JPMorgan.

Zdroj: The Financial Times

 

David Halman, Fio banka, a.s.

Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.