Čtvrtek 03. prosince. Svátek má Svatoslav.

Společnost AMD reportovala své rekordní výsledky za 3Q a poskytla výhled na 4Q

27.10.2020 | 15:26 0 Komentářů

Americký výrobce čipů a herní grafiky dnes reportoval výsledky za 3Q, ve kterém zveřejnil rekordní tržby, které meziročně vzrostly o 56 %. Společnost poskytla také výhled na následující čtvrtletí, ve kterém očekává pokračování v trendu navyšování tržeb.

Výsledky společnosti AMD (AMD) za 3Q 2020
  3Q 2020 Konsensus 3Q 2020 3Q 2019
Tržby (mld. USD) 2,80  2,56 1,80
Čistý zisk (mil. USD) 390  120
Očištěný zisk na akcii (EPS, USD/akcie) 0,41 0,35 0,18

 

Hrubá marže společnosti činila na konci třetího čtvrtletí 44 % a meziročně tak vzrostla o 1 %. Meziroční nárůst byl způsoben hlavně prodeji procesorů EPYC a Ryzen. Provozní zisk činil na konci kvartálu 449 mil. USD v porovnání s minulým rokem, kdy tento zisk činil 186 mil. USD. Ve druhém kvartálu 2020 činil provozní zisk společnosti 173 mil. USD.

Vývoj zisku na akcii společnosti AMD

Vývoj čtvrtletního zisku na akcii společnosti AMD

Segmentové rozdělení

Tržby ze segmentu výpočetní techniky a grafiky činily 1,67 mld. USD a meziročně se zvýšily o 31 %. Nadměrný meziroční nárůst byl způsoben významným zvýšením tržeb procesoru Ryzen, které dokázaly vykompenzovat nižší tržby z prodeje grafického příslušenství.

Tržby ze segmentu EESC (Enterprise, Embedded and Semi-Custom), který se soustředí na serverové a vestavěné procesory a také vyrábí technologii pro herní konzole,činily ke konci čtvrtletí 1,13 mld. USD a meziročně vzrostly o 116 %. Nárůst těchto tržeb se projevil zvýšeným prodejem procesorů EPYC.

Komentář výkonné ředitelky

„Náš podnik akceleroval ve třetím kvartálu díky vysoké poptávce po našich produktech počítačového, herního a serverového zaměření,“ uvedla výkonná ředitelka Lisa Su. Dále pokračovala, že společnosti reportovala počtvrté v řadě výnosy, které meziročně vzrostly o více jak 25 %.

Důležité události společnosti

  1. AMD představila procesor AMD Ryzen 5000, čímž rozšířila své vedoucí postavení v oblasti her, výkonu s jedním i více vlákny i energetické účinnosti. Díky architektuře „Zen 3“ se podařilo zvýšit ukazatel výkonu IPC (instrukce za cyklus) o 19 %.
  2. Společnost zaznamenala stoupající zájem o procesory AMD EPYC díky zájmu a využívání diferencovaného výkonu a funkcí pro cloudové výpočty, vysoce výkonné výpočty, hyperkonvergovanou infrastrukturu a vizualizaci zákazníky datových center.
  3. AMD a Apple oznámili dostupnost nové grafické karty AMD Radeon Pro 5000 pro aktualizovaný 27″ iMac, která zvýší výpočetní rychlost, efektivitu ve využívání energie a zlepší funkcí pro širokou škálu graficky náročných aplikací.
  4. AMD představila vysoce výkonnou technologii přispívajíc ke světovému boji proti koronavirové pandemii prostřednictvím výkonně výpočetních systémů, nebo přístupu do cloudových databází přes 2nd Gen AMD EPYC a AMD Radeon Instinct procesory, dostupné pro 21 institucí a výzkumných zařízení celosvětově.

 

Vývoj čtvrtletních tržeb společnosti AMD (v mld. USD)

Vývoj čtvrtletních tržeb společnosti AMD (v mil. USD)

Výhled společnosti

Ve čtvrtém čtvrtletí AMD očekává tržby přibližně 3 mld. USD v tolerančním pásmu 100 mil. USD, což by představovalo přibližně 41% meziroční nárůst. Hlavním faktorem růstu tržeb jsou nadále procesory EPYC a Ryzen. Společnost očekává hrubou marži bez zahrnutí jednorázových položek ve výši 45 %.

 

Advanced Micro Devices Inc (AMD) -4,4 % na 78,62 USD
Ukazatel   Ukazatel  
Kapitalizace (mld. USD) 94,4 P/E 88,1
Vývoj za letošní rok (%) +71,4 Očekávané P/E 71,6
52týdenní minimum (USD) 32,0 Prům. cílová cena (USD) 81,3
52týdenní maximum (USD) 94,3 Dividendový výnos (%)

Zdroj: Bloomberg, AMD

Martin Singer, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.