Pondělí 14. června. Svátek má Roland.

S&P Global Ratings potvrdila stabilní rating na BBB/A-2 pro Deutsche Bank

17.12.2019 | 14:25 0 Komentářů

Ratingová agentura zároveň shledala dosavadní progres v rámci restrukturalizace aktivit investiční banky za příznivý a „dostatečný“ pro udržení dosavadního ratingu německého bankovního domu.

Nezávislá ratingová agentura spadající pod S&P Global dnes potvrdila svůj dosavadní rating pro jeden z největších německých bankovních domů jako „stabilní“ na úrovni „BBB/A-2“.

Podle jejích analytiků je nejslibnější změna zaměření investiční banky a vyřešení slabin v CRU (Capital release unit). I přes existující rizika, tak shledala agentura dosavadní vývoj plánu na restrukturalizaci za „dostatečný“, a proto dosavadní rating potvrdila.

Připomeňme si však, že v létě mnozí významní analytici z Wall Street byli silně skeptičtí k programu Deutsche Bank, u kterého často referovali k možným rizikům spojených například s obecně nepříznivými podmínkami pro evropské banky anebo příliš ambiciózních cílů managementu bankovního domu.

Deutsche Bank svůj plán na restrukturalizaci blíže specifikovala v červenci, kdy oznámila, že se plánuje vzdát svých segmentů Global Equities Sales a Trading Operations a v rámci celé divize investiční banky hodlá propustit okolo 18 tis. zaměstnanců, aby navýšila svoji ziskovost.

 

Zdroj: CNBC

Miloslav Blín
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.