Sobota 31. října. Svátek má Štěpánka.

Současný předseda EK J. C. Juncker by si dovedl představit jakožto prezidenta ECB J. Weidmanna

03.05.2019 | 15:31 0 Komentářů

Současný předseda EK J. C. Juncker v rozhovoru pro německý deník Handelsblatt řekl, že by si dovedl představit jakožto prezidenta ECB J. Weidmanna.

Zdroj: Photo by Giulia Carbonaro; Appropriate credit: „© Giulia Carbonaro/ European Central Bank 2018“

Předseda Evropské komise (EK) Jean-Claude Juncker v pátek německému deníku Handelsblatt řekl, že by mu „nevadilo“, kdyby se příštím prezidentem Evropské centrální banky (ECB) stal Němec. Juncker tak zmiňovaným výrokem potvrzuje domněnky o tom, že by preferoval jakožto příštího prezidenta ECB současného šéfa Bundesbank Jense Weidmanna. „Weidmann je přesvědčeným Evropanem a zkušeným centrálním bankéřem, proto je vhodným kandidátem“, řekl prezident EK. Posléze dodal, že pro Weidmenna „explicitně neprosí, avšak určitě by s jejím jmenováním neměl problém“. Naopak Juncker silně nesouhlasí s názory často se objevujícími na jihu Evropy, které tvrdí, že ECB by neměla mít německého prezidenta.*

Evropští lídři budou vybírat nové šéfy EK a ECB po letošních parlamentních volbách (předsedu EK volí Evropský parlament, prezidenta ECB Evropská rada).

—————————————————————————————————

 

*Vzhledem k často velmi rozdílným potřebám měnových podmínek v Německu a na jihu eurozóny ostatně tento nesoulad není překvapením.

 

Zdroj: The Financial Times; ECB

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.