Čtvrtek 21. ledna. Svátek má Běla.

Sony stahuje hru Cyberpunk 2077 od studia CD Projekt Red ze svého online obchodu

18.12.2020 | 16:02 0 Komentářů

Společnost Sony, která vlastní konzole Playstation, stahuje ze svého online obchodu PS Store hru Cyberpunk 2077, nový herní titul od herního studia CD Projekt Red s problematickým startem.

 

Herní titul Cyberpunk 2077 byl stažen z PS Store, online rozhraní pro nákup her na konzole Playstation, které vlastní společnost Sony. Titul byl stažen v reakci na špatný start herní novinky provázený negativními reakcemi zákazníků a kritiků. Špatné reakce se týkají technických problémů hry, které ji od počátku sužují zejména na starší generaci konzolí. Sony neuvedlo přesné datum návratu titulu na PS Store, v oznámení uvedlo, že jej stahuje do odvolání.

Akcie herní společnosti CD Projekt Red v důsledku špatného startu v posledním týdnu prudce klesaly. CD Projekt se snaží napravit škody opravami technického stavu hry formou pravidelných updatů, zveřejnilo již hráčům také omluvu a nabídlo možnost vrácení peněz.

Analytik Trigonu Kacper Kopron uvedl, že dnešní rozhodnutí Sony patří mezi nejhorší scénaře pro herní studio, jelikož konzole Playstation zastupují dvě třetiny konzolového trhu. Očekává, že tento krok by mohl snížit odhady konzolových prodejů hry o 30 až 40 %.

Analytik Erste Emil Poplawski změnil doporučení na akcie CD Projekt z „buy“ na „reduce“ při cílové ceně 280,5 zlotých. MBank a VTB Capital očekávají návrat hry na PS Store po větších technických aktualizacích v roce 2021.

CEO firmy CD Projekt Red se nechal slyšet, že v současnosti studio nevede debaty s Microsoftem ohledně stažení hry z online obchodu konzolí Xbox.

Akcie firmy CD Projekt Red současně na Frankfurtské burze ztrácí 16,31 % na 59,10 EUR. Primárně se obchoduje na varšavské burze, kde akcie pod tickerem CDR klesají o 14,20 % na 265,30 PLN.

Vývoj akcií společnosti CD Projekt Red za poslední rok ( Varšavská burza cenných papírů)

Vývoj akcií společnosti CD Projekt Red za poslední rok ( Varšavská burza cenných papírů)

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.