Pátek 18. června. Svátek má Milan.

Solární skupina Photon Energy plánuje vstup na hlavní trhy burz v Praze a Varšavě

14.05.2020 | 13:00 0 Komentářů

Solární skupina Photon Energy plánuje vstup na hlavní trhy burz v Praze a Varšavě. Firma to oznámila prostřednictvím svého tiskového mluvčího.

Solární společnost s českými kořeny podle dnešního prohlášení tiskového mluvčího společnosti Martina Kyslýho plánuje přesun na hlavní trhy burz v Praze a ve Varšavě. Do současné chvíle se Photon Energy obchodovala na vedlejších trzích zmiňovaných burz, tedy Free Market v Praze a New Connect ve Varšavě. Kyslý dodal, že podmínkou přijetí akcií k obchodování je schválení příslušných usnesení ze strany valné hromady společnosti. Vstup na hlavní burzy podle něho nebude zahrnovat žádnou nabídku nových či stávajících akcií. Akcie by následně měly být uvedeny také na kotačním lístku burzy cenných papírů ve Frankfurtu, tak aby investoři z území eurozóny mohli akcie obchodovat bez měnového rizika. 

Photon Energy vznikla v roce 2008 v Praze, v současné chvíli sídlí v holandském Amsterdamu. Kanceláře má však také v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Polsku, Rumunsku, Švýcarsku, Peru či Austrálii. 

Ve středu firma zveřejnila hospodářské výsledky za první čtvrtletí tohoto roku, v němž vykázala meziroční nárůst tržeb o 26,6 % na 5,3 milionů eur, přičemž zisk EBITDA meziročně vzrostl o 28,9 % na 1,4 milionu eur. 

 

Zdroj: Hospodářské noviny

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.