Středa 28. října. Je Státní Svátek

Sojový olej může vyrazit vzhůru

01.01.1970 | 01:00 0 Komentářů

Na technicky zajímavou úroveň propadla cena sojového oleje. V klesajícím trendu, který započal začátkem roku 2011 trh přišel o 30 % svojí hodnoty. Aktuálně se olej obchoduje v místě klesající trendové linie. Z pohledu na denní graf je dobře patrná formace engulfing a to přesně na zmíněné úrovni. Je pravděpodobné, že trh zde zastaví svůj pokles a cena se bude vracet zpět vzhůru. Situace tedy ukazuje signál pro vstup do long pozic. Současná cena kontraktu sojového oleje s dodáním v prosinci je 45,50 USc za libru.
Graf: Denní cena kontraktu sojového oleje v USc za libru upravená o efekt rolování (Zdroj:CSI)

NA TUTO ZPRÁVU SE MŮŽE VZTAHOVAT VYHLÁŠKA Č. 114/2006 SB., O POCTIVÉ PREZENTACI INVESTIČNÍCH DOPORUČENÍ. V TÉTO ZPRÁVĚ JE UVEDENA OSOBA, KTERÁ PRO SPOLEČNOST TUTO ZPRÁVU VYTVOŘILA NEBO PŘIPRAVILA. SPRÁVNÍM ÚŘADEM, KTERÝ NAD SPOLEČNOSTÍ VYKONÁVÁ DOZOR, JE ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA. DLE NÁZORU SPOLEČNOSTI NEEXISTUJÍ OKOLNOSTI, KTERÉ BY MOHLY NARUŠIT OBJEKTIVITU TÉTO ZPRÁVY. ODMĚNA OSOB, KTERÉ SE PODÍLELY NA TVORBĚ TÉTO ZPRÁVY, NENÍ ODVOZENA OD OBCHODŮ SPOLEČNOSTI. PŘÍPADNÝ STŘET ZÁJMŮ VE VZTAHU K TÉTO ZPRÁVĚ JE UPRAVEN VNITŘNÍMI PŘEDPISY SPOLEČNOSTI.
VÝSLEDKY MINULÉHO OBDOBÍ NEJSOU ŽÁDNOU ZÁRUKOU PRO BUDOUCÍ VÝVOJ. OBCHODOVÁNÍ NAand#160;FINANČNÍCH TRZÍCH JE RIZIKOVÉ. MOŽNOST ZTRÁTY NELZE VYLOUČIT A KAŽDÝ OBCHOD JE SPOJEN S URČITÝM RIZIKEM. DŘÍVE, NEŽ SE ROZHODNETE INVESTOVAT, SI PŘEČTĚTE POUČENÍand#160;Oand#160;RIZICÍCH.
and#160;

Zdroj: Colosseum

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.