Středa 30. září. Svátek má Jeroným.

Société Générale plánuje snížit počet zaměstnanců o 1 600

09.04.2019 | 12:08 0 Komentářů

Societe Generale se chystá snížit počet svých zaměstnanců o 1 600. Důvodem jsou špatné výsledky společnosti v její investiční divizi. Cílem oznámeného snižování stavů je snížit náklady na korporátní a investiční bankovnictví o 500 milionů eur.
Nejvíce bude zasažena investiční divize, která ztratí 1 200 pracovních míst (750 ve Francii a další stovky v mezinárodních centrech banky v Londýně a New Yorku).

Logo SOCIETE GENERALE; Autor: [Societegenerale]

Société Générale oznámila snížení pracovních pozic o 1 600 jako část svého plánu snížit náklady na korporátní a investiční bankovnictví o 500 milionů eur po tom, co výsledky společnosti minuly její finanční cíle z důvodu špatných výsledků v investiční divizi.

Investiční bankovnictví bude zasaženo nejvíce, když ztratí 1 200 pracovních pozic. Z oznámeného snížení o 1 1 200 v investičním bankovnictví jich bude 750 ve Francii a další stovky v mezinárodních centrech banky v Londýně a New Yorku. Tyto škrty představují asi 8 % z 20 000 pracovních sil v investiční bance.

SocGen se více zaměří na oblasti, kde má udržitelné a diferencované konkurenční výhody, jako jsou například akciové deriváty a strukturované financování, dle úterního prohlášení.

Société Générale ukončí obchod s komoditami a reorganizuje svoji fixed-income divizi za účelem vyšší ziskovosti.

CEO Frédéric Oudéa, který vede banku 11 let, reaguje na řadu neuspokojivých výsledků, včetně 50% poklesu zisku v investičním bankovnictví ve čtvrtém kvartálu l Byl nucen snížit cíle v oblasti růstu společnosti a ziskovosti a nyní usiluje o dosažení návratnosti hmotného majetku mezi 9 % až 10 % do roku 2020, oproti předchozímu cíli 11,5 %. Akcie společnosti během posledních 12 měsíců poklesly o 40 %.

SocGen není zdaleka jedinou evropskou bankou, která se potýká s potíží vydělat v investičním bankovnictví. Francouzský rival BNP Paribas uvedl „extrémní tržní podmínky“ zasáhly obchodní tržby ve čtvrtém kvartálu a oznámil svůj vlastní program na snížení nákladu o 600 mil. euro a současně podobně snížil své finanční cíle.

CEO švýcarské investiční banky UBS, Sergio Ermotti, uvedl, že situace se v roce 2019 nezlepšila, když investiční banka UBS prožívá jeden z nejhorších startů v roce v nedávné historii. Tržby v prvním kvartálu poklesly přibližně o třetinu.

Snižování stavů SocGen je v jednání s francouzskou politickou entitou „French unions“ od úterý a mělo by být dokončeno během třetího čtvrtletí roku 2019.

Vývoj kurzu akcií Societe Generale během jednoho roku; Zdroj: [Bloomberg]

 

Zdroj: Bloomberg, The Financial Times

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.