Neděle 09. května. Svátek má Ctibor.

Sociální síť Twitter chystá rozšíření maximální délku tweetů ze 140 znaků na 10 tisíc

06.01.2016 | 16:04 0 Komentářů

Sociální síť se podle více zdrojů chystá prodloužit limit příspěvků na své sociální síti, tzv. tweetů ze současných 140 znaků na 10 000 znaků. Změny indikoval i jeden ze zakladatelů a současný CEO společnosti Jack Dorsey.

Jack Dorsey ve svém tweetu píše, že původní koncepce Twitteru nezahrnovala omezení příspěvků na 140 znaků. Historie Twitteru však sahá až do roku 2006 a zakladatelé chtěli, aby bylo možné tweetovat pomocí SMS, které mají limit 160 znaků.

Právě krátké textové příspěvky se staly poznávacím znamením Twitteru oproti konkurenci. Limit 140 znaků totiž vede uživatele ke stručnému vyjádření myšlenky a připojení odkazu pro zájemce o dané téma.

Za deset let své existence se však Twitter výrazně vyvinul a spolu s ním i technologie a uživatelé této sociální sítě. Výraznou změnu přinesla implementace obrázků, které nyní řada uživatelů využívá pro sdílení delších textů na Twitteru. Text ve formě obrázku totiž obchází limit 140 znaků. Toto obejití však s sebou nese řadu nevýhod – v textu ve formě obrázků již nejde snadno vyhledávat a snižuje uživatelskou přívětivost sociální sítě.

Více než rok se proto diskutuje o případném prodloužení tweetů. Lze očekávat, že Twitter bude chtít zachovat svou ikonickou hlavní stránku, delší příspěvky se tak projeví pravděpodobně jako tlačítko „číst dále“. Twitter by si tímto krokem zachoval současný, oproti konkurenci odlišující vzhled a uživatelé by za konzumací obsahu nemuseli odcházet mimo sociální síť, což by jí přineslo další prostor pro umístění reklam. Delší texty v podobě textu, nikoliv obrázku by také umožnily vyhledávání a obecně strojové zpracování, které by umožnilo podrobnější analýzu chování uživatelů sociální sítě.

Podle zdrojů magazínu ReCode se Twitter chystá nastavit limit na 10 tis. znacích a uvést tuto změnu během prvního čtvrtletí letošního roku.

Akcie Twitteru (TWTR) dnes otevřely blízko včerejšího závěru a aktuálně se obchodují za 21,93 USD. Lze s nimi obchodovat také na české burze RM-Systém pod tickerem BAATWTR.

Sociální síť se v poslední době potýká s nízkým růstem počtu nových uživatelů.

Zdroj: ReCode, Jack Dorsey, Forbes

Jan Tománek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.