Středa 28. července. Svátek má Viktor.

SNB švýcarský frank posílit nenechá

15.09.2014 | 12:31 0 Komentářů

Zvýšené geopolitické riziko a radikální uvolnění měnové politiky Evropskou centrální bankou – tyto dva faktory stlačily v posledních týdnech kurz měnového páru EUR/CHF na dohled od hranice 1,2000. Tuto linii Švýcarská národní banka (SNB) brání a nenechá pod ni kurz spadnout. Na svém čtvrtečním zasedání se proto bude SNB snažit, aby se měnový pár EUR/CHF vzdálil co nejdále od této intervenční hranice. V opačném případě by totiž musela znovu vstupovat na trh a intervenovat v neprospěch švýcarského franku.

Během minulého týdne se kurz EUR/CHF dostal o několik desítek pips výše s tím, jak se spekulovalo o zavedení záporných úrokových sazeb ze strany SNB. Očekáváme, že tento růst bude pokračovat. Je zde totiž vysoká pravděpodobnost, že dojde k určitému způsobu slovní intervence, kterou trh ve svých očekáváních doposud nebral v úvahu – např. prohlášení, že SNB může zvýšit intervenční hranici do pásma 1,2500 – 1,3000.

Problém přicházející deflace do Evropy, který se aktuálně snaží eurozóna řešit oslabením své měny, se Švýcarska týká již několik let. Pokles cen v ekonomice byl také hlavním důvodem pro zavedení maximální hodnoty švýcarského franku vůči euru v září 2011. Ceny však ve Švýcarsku stále nerostou a meziroční inflace se zde drží na čisté nule. Je tedy jisté, že SNB svoji měnu posilovat nenechá.

Vývoj měnového páru EUR/CHF (4hodinový graf – H4):

 

EURCHF

Analytický tým www.FXstreet.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.